Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rodinný život spisovatelky

Domov pro Noru Roberts za posledních 30 let je stále na vrcholu kopce v západním Marylandu. Když sem přijela se svými dětmi, věděla, že to je přesně to správné místo pro položení základů perfektního domova. "Uvědomila jsem si, že tam jsem skutečně doma," vysvětluje. "Někdy to prostě poznáte." Její knihy ji sice proslavily po celém světě, takže hodně cestuje, ale vždycky se vrací na ten svůj vrchol kopce v Marylandu, aby si duševně odpočinula a mohla dále vytvářet ony magické příběhy.

I když dům prošel mnoha změnami, jeho srdce vidělo její rodinu růst. Zarámované snímky Nory, jejího manžela Bruce a synů Jasona a Dana mapují všechny roky života. Můžeme na ně narazit snad v každé místnosti celého domu.

Když Nora začínala psát, psala do notesu a později na psacím stroji umístěným v rohu kuchyně, protože jen tak měla své malé syny stále pod dohledem. Její tvorba se stávala úspěšnější. Najala si místního tesaře, aby ji udělal pár polic do ložnice. A protože Nora přeci jen píše romance, nebylo by od věci, aby se jedna taková přihodila i jí. Takže v duchu všech dobrých příběhů se ten tesař, Bruce Wilder,později s Norou oženil. "On přišel a už nikdy odešel," žertuje dnes.

Těmi policemi ovšem přestavba domu teprve začala. Bruce postavil pro Noru kancelář ve třetím patře a také věžovou šatnu mimo ložnici. Pozdější společný dům byl spojen s prvním poschodím, byla přistavěna kuchyň a v neposlední řadě také knihovna, ze které se stal perfektní kout, kde se můžete uvolnit a přečíst si knihu.

A co dělá Nora v době, kdy nepíše? Hlavně se věnuje zahradě. Ze svého každoročního jarního turné s knihami se vždy zotavuje na zahradě, kde nemilosrdně pleje, sází a mulčuje. Odvede sem také svou rodinu, aby jí pomohla. Neustálé bitvy s nájezdnickým jelenem převzala do svých knih a bavila tím své fanoušky v průběhu let. V okolí domu je bylinná zahrada, svah kopce lilií tygrovaných a stovky jednoletých rostlin rozmístěných po celém pozemku, které dávají Noře ještě obrovskou možnost hrát si v hlíně.

Zpět